niedziela, 7 września 2014

UIubieńcy & podsumowanie wakacji

Wiem, że wakacje już dawno się skończyły, ale dopiero teraz tak naprawdę mam trochę czasu by pomyśleć nad tym postem. Już po pierwszym wyjeździe nad morze na obóz wiedziałam, że pojawi się taki post. Podczas wyjazdu i jeszcze ostatnich dni czerwca znalazłam wiele rzeczy, które mnie zainspirowały czy po po prostu skradły moje serce. I właśnie o tym chce napisać. Mam nadzieję, że wszystko zmieści się w jednym poście i że nie będzie od zbyt długi.

1. Książki -  Podczas tych 2 miesięcy lenistwa przeczytałam 10 książek i jestem z tego wyniku bardzo zadowolona. Żadna z książek mnie nie rozczarowała, a  wręcz przeciwnie wszystkie mi się bardzo spodobały. A oto lista tych książek:
- "Bogini oceanu" P.C.Cast
- "Osobliwy dom pani Peregrinie"Ransom Riggs
- " Seria niefortunnych zdarzeń. Przykry początek." Lemony Snicket
- " Seria niefortunnych zdarzeń. Gabinet Gadów" Lemony Snicket
- " Nakarmić wilki" Maria Nurowska
- "Requiem dla wilka" Maria Nurowska
- "Hobbit czyli tam i z powrotem" Tolkien
- "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" Ann Brashares
- "Norwegian Wood" Haruki Murakami
- "Gwiazd naszych wina" John Green

Z całego tego zestawienia najlepszą ksiażkami"Gwiazd naszych wina" i "Nakarmić wilki", natomiast najgorszą  "Requiem dla wilka".
Co do recenzji to jestem w trakcie ich pisania. Myślę, że do końca miesiąca się wyrobię :-)

2. Muzyka - Tutaj naprawdę pobiłam swój rekord, ponieważ dzięki aplikacji Spotify odkryłam przy najmniej z 30 nowych super piosenek. Nie jestem w stanie wszystkich ich tu dać, ale na pewno pojawią się te najlepsze z najlepszych. Miesiąc lipiec był zdecydowanie miesiącem akustycznym i tutaj pojawili się m.in. Ed Sheeran i Indila.
Indila - Tu Ne M'Entends Pas
Ed Sheeran - Take it back

Natomiast w sierpniu zasłuchiwałam się w pop rock i tutaj moim numer 1 jest The Vamps, ale również i The Black  Keys cy Magic!.
Pixie Lott & The Vamps - Nasty
Magic! - No evil
The Black Keys - Howlin for you
Little Comets - Dancing Song

3. Gazety - W tym roku moim numerem 1 jest bezapelacyjnie GLAMOUR. Pierwszy raz kupiłam go w lipcu przed wyjazdem i zakochałam się w tej gazecie od pierwszej strony. Jest tam wszystko czego mi trzeba: trochę mody i urody, felietony, coś o gwiazdach i wszelkie nowości. 
Natomiast drugą gazetą, która jak zwykle zawładnęła moje serce jest National Geographic Traveler. Zawsze czytam tę gazetę w wakacje i bardzo mi się podoba styl pisania tych dziennikarzy.

4. Picie - Tutaj największym zaskoczeniem było dla mnie napój w KFC o nazwie KFC SUMMERS MOJITO. Jest to orzeźwiający napój z dodatkiem mięty i liimonki. Trochę smakuje jak guma do żucia, ale mi to jak najbardziej odpowiada.
I to chyba na tyle :-) A czy wy też macie takie hity tych wakacji? Jeśli tak to pochwalcie się nimi w komentarzach. 

P.S. Mam prośbę czy moglibyście mi podać książki do ok 250 stron? Zaczął się teraz rok szkolny więc nie chce czytać zbyt długich książek dlatego poszukuje ciekawych, ale krótszych. Nie ważne jaki gatunek, przyjmuję wszystko. Z góry dzięki :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz