sobota, 2 sierpnia 2014

Osobliwy dom pani Peregrinie - Ransom Riggs

Tytuł: Osobliwy dom pani Peregrinie
Autor: Ransom Riggs
Seria: Osobliwy dom pani Peregrinie:
1. Osobliwy dom Pani Peregrinie
2. Hollow city
Wydawnictwo: Media Rodzina 

Co byś zrobił, gdyby się okazało, że wszystkie historie, które w dzieciństwie opowiadali ci rodzice okazały się prawdziwe?  To właśnie przydarzyło się Jacobowi. Gdy był on małym chłopcem dziadek Abraham, w skrócie Abe, opowiadał mu niezliczone historie, jak twierdził całkowicie prawdziwe. Tylko kto uwierzy w potwory z mackami w buzi, czy w dzieci, które miały niesamowite zdolności jak np. lewitacja. Przed swoją śmiercią Abe poprosił wnuczka, by ten odnalazł wyspę z opowiadań. I tak właśnie rozpoczyna się,  przepełniona tajemnicą i osobliwością, podróż poszukiwaniu prawdy o sobie samym.
  "Kurczowo czepiamy się naszych fantazji, dopóki cena wiary nie okaże się zbyt wysoka."
Jest to jedna z niewielu książek po których nie wiedziałam czego się spodziewać. W opisie było napisane, że jest to thriller, który całkowicie nas pochłonie. Rzeczywiście książkę czytało się bardzo szybko i przyjemnie. Autor nie dał nam jeszcze odpocząć po poprzednich wydarzeniach, a już szykuje dla nas kolejną porcję emocji. Jednak co do tego thrillera to ja  się nie mogę zgodzić. Jak dla mnie było to w głównej mierze powieść fantastyczna, a szkoda, bo ja czekałam na jakieś straszne momenty. Chciałam poczuć przyśpieszony puls i stukot serca, a to pojawiło się tylko 2 razy. Z początku powieść bardzo mi się podobała, bo było więcej tajemnicy niż elementów fantastycznych, jednak z czasem proporcje te się odwróciły. Można by powiedzieć, że autor zaczął thrillerem, a skończył powieścią fantastyczną. Na pewno wielkim plusem tej książki są zawarte w niej zdjęcia, które są ściśle związane z akcją.  Dzięki temu możemy sobie bardziej wyobrazić bohaterów oraz poczuć klimat tam panujący.
Oczywiście jak na dobrą powieść przypadło musiała się ona skończyć w środku akcji, dlatego już czekam na wydanie w polskiej wersji 2 tomu przygód osobliwych dzieci. Polecam ją wszystkim, co prawda jest trochę oklepany temat ale samo wykonanie jest genialne, więc warto się z nią zapoznać. 

Ocena: 7/10


Książka została przeczytana w ramach:

 

3 komentarze:

 1. Fantastyka to nie moja bajka, ale tę książkę mam i bardzo chcę poznać. Burton ma kręcić film na jej podstawie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. YYYYY?! (zapowietrzenie) Toż to najlepsza wiadomość, jaką było mi dane przeczytać dzisiaj... w tym tygodniu... w tym miesiącu!! :D

   Usuń
 2. Ciekawy kolaż gatunków. Poszukam ;)

  OdpowiedzUsuń