środa, 24 września 2014

Doggy Book Tag

Już od dawna miałam ochotę zrobić tag, bo jak na razie nie mam czasu ani weny na pisanie recenzji książek. Związku z tym, że bardzo lubię oglądać filmiki na YouTube, to pewnego razu wpadłąm właśnie na ten tag. Jest on zrobiony przez Marthe Oakiss z bloga Secret Books. Bardzo spodobał mi się ten tag, bo jest dość nie typowy, ale bardzo ciekawy. Tak więc nie przedłużając zabieram się do pisania. Oczywiście oryginalny filmik znajdziecie tutaj. Zapraszam do oglądania i zapoznania się z moimi odpowiedziami.

1. Jamnik - książka która się nam strasznie dłużyła
Tutaj bez namysłu wybrałam "Wywiad z wampirem". Nie wiem dlaczego, ale chciałam jak najszybciej skończyć tą książkę. Gdyby nie to, że chciałam wiedzieć jak się skończy historia małej dziewczynki  to pewnie odłożyłabym ją jak najszybciej. Moim zdaniem autorka zbyt przeciągała całą akcję, ale jeżeli chcecie poczytać na jej temat więcej to zapraszam na moją recenzję.
2. Chart - książka z pędzącą akcją
Ciężko mi było wybrać taką książkę, bo tak naprawdę w każdej się coś dzieje. Jednak zdecydowałam się na "Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela. Alchemik". Książka mnie oczarowała tym, że już dosłownie od 3 strony zaczęło się coś dziać i od tego momentu wiedziałam, że książka mi się spodoba. Więcej o tej powieści w recenzji.
3. Rottweiler - książka z dużą ilością agresji i przemocy
Tutaj po długim namyśle wybrałam "Kosogłosa", bo uważam, że jest to najbrutalniejsza książka z całej trylogii. Autorka bardzo fajnie opisała wszystkie drastyczne sceny przez co moja wyobraźnia zaczęła wytwarzać niesamowite obrazy. Dlatego już nie mogę się doczekać filmu, by sprawdzić czy byłam bliska oryginału. Recenzja tu.
4. Chichuachua - najcięższa książka którą przeczytałam
Tutaj nie musiałam się długo zastanawiać. Jest to "Oskar i pani Róża". Bardzo lubię czytać książki o różnych chorobach i religii. Ta lektura dała mi dużo do myślenia.
5. Dog - najgrubsza książka jaką przeczytałam
Wybrałam "Cień wiatru" czyli książkę, która jest przepełniona magią i książkami. Carlos Ruiz Zafon jest jednym z moich ulubionych autorów.  Jego książki są przepełnione klimatem grozy i tajemniczości.
6. Dalmatyńczyk - książka z dużą ilością wątków
Książka którą tu wybrałam nie ma może dużo wątków, ale dzieje się pomiędzy dwoma wszechświatami. Tak zgadliście to książka "Wszechświaty". Książka była na tyle poplątana, że w pewnym momencie sama nie wiedziałam w której przestrzeni się co dzieje. Jeszcze nigdy nie czytałam tak zwariowanej, w dobrym tego słowa znaczeniu, powieści. Recenzja tutaj.
7. Basset - najbardziej wzruszająca książka
Biorąc udział w takich tagach zawsze staram się, aby książki się nie powtarzały, dlatego tym razem postawię na "Szczenięta". Jest to książka o małych pieskach, które są chore i muszą przeżyć swoje najgorsze dni w życiu. Czytałam ją bardzo dawno, ale nadal pamiętam jakie emocje jakie wtedy mi towarzyszyły.
8. Owczarek niemiecki - najlepsza adaptacja filmowa
Muszę się przyznać, że póki co widziałam tylko 4 ekranizacje książek i żadna mnie nie porwała. Większość książek, które mają swoje adaptacje filmowe jeszcze nie czytałam,a czasami się zdarza, że wcześniej pooglądam film i potem już nie chce czytać książki. Wybór był bardzo trudno, ale w końcu znalazłam. Jest to "Pippi Langstrumpf". Bardzo lubiłam ten film i jak byłam młodsza często go oglądałam przy jedzeniu niedzielnego obiadu.
9. York - książka, która twoim zdaniem jest przesłodzona
I tutaj się pewnie wszyscy zdziwią, więc najpierw zacznę od uzasadnienia. W związku z tym, że nie umiałam zbyt znaleźć powieści  pasującej idealnie do tej kategorii to stwierdziłam, że wybiorę książkę, której historia miłosna była zbyt idealna. Wybrałam "Gwiazd naszych wina", bo denerwowało mnie to, że już przy pierwszym spotkaniu oni się w sobie zakochali i Hazel od razu poleciała oglądać do niego film. Moim zdaniem autor chciał im w ten sposób wynagrodzić chorobę, która ich spotkała. No, ale więcej na ten temat będziecie mogli poczytać w recenzji, która mam nadzieję niedługo się pojawi.
10. Kundelek - książka, która nie wszystkim się podobała ale ty ją pokochałaś
Myślę, że jest to książka "Klan wilczycy". Rzadko słyszę o tej powieści,a ona jest bardzo dobra. Jest pełna magi, czarów i rudych włosów, dlatego polecam wszystkim :-)

To tyle :-) Nie nominuje nikogo, poprostu jeżeli chcecie coś takiego zrobić to zapraszam :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz