piątek, 28 lutego 2014

Nominacja Liebster Blog Awards


Witam ! Mam zaszczyt ogłosić, że zostałam nominowana do Liebster Blog Award. Jestem bardzo wdzięczna recenzją optymisty. Bardzo dziękuję :-) Kompletnie się tego nie spodziewałam, bo prowadzę bloga dopiero od niecałych 2 miesięcy, a tu taka niespodzianka. Osobiście bardzo lubię takie zabawy blogowe, bo można trochę  bardziej poznać autorów bloga :-) No więc zaczynajmy:

1. Jaka książka najbardziej poruszyła Twoje serce i dlaczego?
Najbardziej wzruszająca książka to chyba "Oskar i pani Róża". Ogólnie nie wzruszam się na zadnym filmie ani czytając książka ( ani małej łezki nie uronię ), ale przy tej książce była naprawdę bardzo blisko. Myślę, że to ze względu na to, że książka porusza bardzo ważny aspekt posiadania przyjaciela :-) Po tej lekturze jeszcze bardziej doceniłam jak ważne są relacje z bliskimi :-)

2. Twój ulubiony autor ?
Ze względu na to, że nie czytam aż tylu książek, raczej jestem początkującą czytelniczką to nie mam jakiegoś swojego ulubionego autor. Też staram się raczej nie czytać kilku książek tego samego pisarza/pisarki tylko raczej zapoznać się z kolejnymi :-) Myślę jednak, że jedną z moich ulubionych autorów jest Lauren Brooke ( seria Heartland). Może nie jest to wybitna literatura, ale myślę, że sięgnęłabym po każdą jej książke nie zastanawiając się o czym jest :-)

3. Myślałeś/aś kiedyś o napisaniu książki? 
Tak, wiele razy :-) No i się też wiele razy przymierzałam do tego, jednak już po kilku stronach nie miałam pomyśłu co napisać i moja opowieść legła w gruzach :-) Pamiętam, że ostatnia była o dziewczynie imieniem Sabrina Star. Ksiażka miała opowiadać o jej życiu nastolatki ( takie bzdety) :-D

4. Na jaki blog zaglądasz najczęściej ?
Nie mam takiego bloga. Zawsze jak chce sobie pooglądać co nowego dzieje się na innych blogach to patrzę na listę czytelniczą wszystkich moich zaobserwowanych blogów no i dopiero tam wyłapuje jakieś ciekawe posty do których zaglądam :-) 

5. Z jakim bohaterem literackim chciałbyś/abyś się spotkać ?
Myślę , ba jestem pewna , że byłby to Julian Carax z powieści Zafona "Cień wiatru". Po pierwsze, że jest to bohater z dawnych czasów, których ja kompletnie nie znam, więc byłaby to jeszcze większa tajemnicza przygoda. A po drugie to Carax jest postacią trochę z cechami diabła, więc właściwie to tak jak bym się z szatanem miała spotkać :-) A to korci chyba każdego :-D

6. Jak wygląda Twoja biblioteczka? ( daj zdjęcia):
Moja biblioteczka jest bardzo skromna, dosłownie jest w niej parę książek. A to tylko dlatego, że jestem zwolenniczką wypożyczania książek z biblioteki, a z drugiej strony nawet jakbym zaczęła kupować książki to nie miałabym ich gdzie dać :-)

Tak o to prezentuje się w całości :-) 

Następnie I półka na której są książki młodzieżowe, biografie, podróżnicze i z biblioteki :-)
Następnie końcówka półki II, bo wcześniej są książki do szkoły ( słowniki tablice hostoryczne itp.). Na tej półce jest głównie fantastyka


No i ostatnia półka. Tutaj są książki dziecięce :-)


Tak więc oto moja biblioteczka :-)

7. Jesteś zakochany/a?
Ciężko stwierdzić o jaką miłość chodzi :-) Na pewno moją miłością jest muzyka i to w niej jestem bezgranicznie zakochana :-)

8. Kto zaszczepił w Tobie miłość do książek?
Bezapelacyjnie byli to rodzice. To oni od maleńkości czytali mi książki na dobranoc i sami żyli wokół książek. Często też w większym gronie rodzinnym rozmawiało się o książkach, więc ten temat cały czas wokół mnie krążył.

9. Co lepsze: książka vs. film?
Zdecydowanie książka co prawda nie preferuje czytania książek,a potem oglądania tej samej historii ( lub odwrotnie), bo nie ma żadnego elementu zaskoczenia. Jednak zdarzyło się to raz przy oglądaniu Zmierzchu i po tym mogę stwierdzić, że wolę bardziej książki :-) Lubie wyobrażać sobie jak ci bohaterzy wyglądają i świat w którym żyją, a nie gdy mam już z góry narzucone jak ma to wszystko wyglądać.

10. Czytujesz komiksy?
Jak byłam młodsza to owszem czytałam Kaczory Donaldy i strasznie mi się podobały. Jednak z wiekiem to mi przeszło i teraz jakoś mnie do nich nie ciągnie :-) 

11. Twój ulubiony gatunek literacki to ...
Fantastyka,a dokładnie to dystopia. Lubie czytać o końcu świata, bo wiem, że to kiedyś nastąpi.A oto moje 11 blogów nominowanych do tej zabawy:
1. http://wyznania-bibliofilki.blogspot.com/
2. http://secret-books.blogspot.com/
3. http://co-za-ksiazka.blogspot.com/
4. http://yosoymorena.blogspot.com/
5. http://moja-biblioteczka-angela.blogspot.com/
6. http://siostry-w-bibliotece.blogspot.com/
7. http://pozytywniezaczytany.blogspot.com/
8. http://fadetoblack-books.blogspot.com/
9. http://pudelko-ksiazek.blogspot.com/
10. http://dzieciemroku94.blogspot.com/
11. http://literackafantazja.blogspot.com/

I pytania:
1. Czy zdarzyło się już, że swoją miłością do książek zaszczepiłeś/łaś inne osoby?
2. Czy jest taka książka, która lubisz, a zarazem nienawidzisz?
3. Wolisz kupować, czy wypożyczać książki?
4. Czy kierujesz się zasadą "nie oceniaj książki po okładce"?
5. Jakie cechy według ciebie powinna mieć idealna książka?
6. Jaki masz stosunek do lektur szkolnych?
7. Twój ulubiony cytat to ....
8. Korzystasz z e-booka , jeśli tak to co o nim sądzisz?
9. Jakiej książki chciałbyś/abyś zobaczyć ekranizację?
10. Czy masz jakiś specjalny kącik w domu do czytania książek?
11. Czy zdarza Ci się czytać książki w oryginale?3 komentarze:

 1. dziękuję za nominację i zapraszam na odpowiedzi haha :D
  http://literackafantazja.blogspot.com/2014/02/libster-blog-award-4.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuje za ciekawe odpowiedzi na pytania. :)
  Zauważyłem na twojej półce ,,Tunele''. Pamiętam jak zaczytywałem się w nich na wakacjach :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za nominację! :)
  Moje odpowiedzi: http://fadetoblack-books.blogspot.com/2014/03/066-liebster-blog-award.html

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń